HARUN TOKAK

Yardımlar Dalga Dalga Yayılıyor

Harun Tokak: Yardımlar dalga dalga büyür

Harun Tokak: Yardımlar dalga dalga büyür.26107

03.09.2012 / 10:47:03Yazar Harun Tokak, destek verdiği Kimse Yok mu Derneği Marmara Şubesi faaliyetlini övdü

Kimse Yok mu Derneği Marmara Şubesi ile muhtaç ailelere ziyarete giden Harun Tokak, Yeni Şafak Gazetesi’ndeki köşesinden de derneğe destek veriyor. Haber Aktüel Genel Yayın Yönetmeni Muaz Kalaycı‘nın “Kimse Yok mu Derneği Marmara Şubesi’nin muhtaç ailelere şefkat ve yardım elinin uzatmasını nasıl yorumluyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Tokak, Peygamberimizin “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” hadisini hatırlatıyor.
Kimse Yokmu Derneği Marmara Şubesi’nin rehberliğinde gittiği bir muhtaç aileye yardım edildiğini ve bunun insani bir tavır olduğunu anlatan Tokak, şunları söylüyor:
“Ben de muhtaç bir aileyi Kimse Yok mu Derneği Marmara Şubesi vesilesiyle ziyaret ettim. Bu son derece insani bir durum.

Zaten insanların sorumlulukları tarif edilirken önce en yakından başlanır ve çemberin halkaları giderek büyür. Komşular, sokak, mahalle, köy, kasaba, şehir, ülke ve dış ülkeler olarak bu bir daire şeklinde dalga dalga büyür ve açılır.

Şimdi o evde bir yıldan beri elektrik yanmıyorsa, gidip pazarlardan artıkları toplayarak karınlarını doyuruyorlarsa, ısınamıyorlarsa, okuyan çocuklar okullarına gidemiyorlarsa tabii bundan sorumluyuz. Peygamberimiz (s.a.v.); ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ derken bunu kendi dairesinin dışında tutuyor dikkat ederseniz.

Bu nedenle; bu çalışmaları da bu yardımlaşmaları da, aile yardımlarını da, kardeş aile projesini de, o çocuklarının okullarının masraflarını üstlenmeyi, onların ısınmalarını sağlamayı son derece insani buluyorum, mutlaka yapılması gerekir diye düşünüyorum.”
Kimse Yok mu Derneği Marmara Şubesi müdürü Eyüp Tok ise yardım faaliyetlerinin hız kesmeden artarak devam edeceğini belirtiyor. Tok, tüm yardım severlerin cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden “Marmara” yazıp 5777’ye göndermesine ve bu şekilde 5 TL bağışlamasına dikkat çekiyor.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.